Faktoring Toruń – bezpłatna pomoc w wyborze oferty

Szukasz najtańszej oferty faktoringu w Toruniu? Nie masz czasu sprawdzać różnic w ofertach? Nie przejmuj się, zrobimy to dla Ciebie bezpłatnie!

Bezpłatnie porównamy oferty faktoringu w Toruniu!

Zadzwoń! +48 533 88 78 78

Prześwietlamy oferty faktoringu w Toruniu - bez żadnych opłat!
Prześwietlamy oferty faktoringu w Toruniu – bez żadnych opłat!

Prowadzenie działalności gospodarczej w Toruniu to duża szansa dla przedsiębiorców z różnych branż, ponieważ w ostatnich latach region charakteryzuje się szybkim ekonomicznym rozwojem. Każda firma musi się jednak zmagać z tradycyjnymi trudnościami jak np.  podtrzymanie płynności finansowej i znalezienie środków na rozwój firmy. Taki problem jest związany przede wszystkim z niewypłacalnością klientów lub odłożonym okresem spłaty wierzytelności. Jeśli doda się do tego sytuacje kryzysowe, które mogą pojawić się w każdej firmie, może się okazać, że nawet dobrze prosperująca firma będzie na granicy bankructwa. Na szczęście można wyróżnić praktyczne rozwiązania, które pomagają w zapobiegnięciu takich problemów. Jednym z nich jest np. faktoring, który pomogą Ci wybrać nasi Eksperci Finansowi w Toruniu.

Definicja faktoringu – co to jest faktoring?

Faktoring to forma finansowania, która pozwala w poprawie sytuacji finansowej każdej firmy. Przedsiębiorca, który korzysta z faktoringu, może przekazać nieopłacone wierzytelności podmiotowi zewnętrznemu, który zapłaci firmie środki, które należą się firmie z tytułu faktur. Korzystając z tej formy finansowania, przedsiębiorcy unikają problemów z podtrzymaniem płynności finansowej. Mogą być one spowodowane np. zaległościami klientów lub celowym opóźnianiem płatności. W niektórych branżach bardzo często spotyka się faktury z długim (np. 60- lub 90-dniową) spłatą wierzytelności. Dzięki faktoringowi firma może więc otrzymać pieniądze, które odpowiadają rzeczywistym zyskom przedsiębiorstwa. Faktoring pozwala więc na uzyskanie środków, które można zainwestować w dalszy rozwój firmy lub na wypłacenie pensji pracownikom. Przedsiębiorca, który korzysta z faktoringu (faktorant) przekazuje bankowi lub innej instytucji finansowej (faktorowi) faktury potwierdzające nieopłacone wierzytelności, natomiast faktor przekazuje firmie środki finansowe, która powinny być zapłacone na podstawie faktury.

Faktoring to zatem skuteczny sposób na przyśpieszenie otrzymania środków za sprzedane produkty lub wykonaną usługę. Z faktoringu można skorzystać np. w sytuacji, kiedy firma potrzebuje gotówki, a klienci zapłacą za faktury dopiero za kilka tygodni. Faktoring to sposób na zabezpieczenie płynności finansowej, czyli cash flow firmy. Jeśli jesteś zainteresowany faktoringiem, ale nie wiesz, którą ofertę warto wybrać, skorzystać z pomocy naszych ekspertów finansowych w Toruniu!

Faktoring Toruń - bezpłatna pomoc w wyborze oferty
Faktoring Toruń – bezpłatna pomoc w wyborze oferty

Zalety faktoringu w Toruniu – wyjaśniamy

Faktoring to nie tylko dodatkowe środki dla firmy, ale również wiele innych korzyści. Większość małych i średnich przedsiębiorstw przeżywa w niektórych okresach problemy z wypłacalnością i płynnością finansową. Co ważne, taka sytuacja może dotyczyć nawet firm, które generują bardzo duże zyski. Rozwiązaniem tego może być największa zaleta faktoringu, czyli ułatwienie utrzymania i zabezpieczenia płynności finansowej. Z reguły banki i inne firmy oferujące faktoring (fakotrzy) są gotowe do przekazania środków firmie zaraz po sprawdzeniu faktur. Dla wielu przedsiębiorców duże znaczenie ma również to, że dzięki faktoringowi zwiększa się kapitał własny firmy. Jest to rezultatem tego, że sprzedane wierzytelności nie muszą być ukazywane w bilansie księgowym. W ten sposób Twoja firma może poprawić swoją zdolność kredytową, co ma duże znaczenie w przypadku ubiegania się o kredyt w banku. Dzięki poprawie zdolności kredytowej banki lub inne instytucje udzielające pożyczki

Ponadto firmy mogą poprawić swoją zdolność kredytową, co oznacza, że potencjalnie mogą uzyskać lepsze warunki przy zaciąganiu kredytów i ubieganiu się o inne formy zewnętrznego finansowania. Faktoring daje firmom możliwość ograniczenia do minimum ryzyka związanego z nieterminowymi płatnościami. Korzystanie z faktoringu ułatwia również budowanie relacji z klientami. Jeśli nie musisz się przejmować tym, jak szybko otrzymasz przelew od klienta, możesz zaoferować mu znacznie wygodniejsze warunki i dłuższy termin spłaty zobowiązań.

Rodzaje faktoringu – faktoring odwrócony, faktoring pełny i cichy faktoring

Faktoring stał się w ostatnich kilku latach bardzo powszechną formą finansowania dla małych i średnich przedsiębiorstw. Dotyczy to przede wszystkim firm, które funkcjonują w branżach, gdzie wielu klientów preferuje firmy wystawiające faktury z długim terminem płatności. Odpowiedzią na duże zapotrzebowanie przedsiębiorców jest bardzo szeroka oferta różnych instytucji zajmujących się faktoringiem. Banki mogą proponować klientom oferty, które różnią się od siebie m.in. minimalną wysokością sprzedawanych wierzytelności, rodzajem faktoringu oraz kosztami faktoringu. Bardzo duże zainteresowanie faktoringiem sprawia, że większość instytucji finansowych umożliwia przedsiębiorcom uzyskanie oferty dostosowanej indywidualnych potrzeb, dlatego korzystanie z faktoringu jest dziś jeszcze bardziej atrakcyjne. Wybór najlepszej oferty nie jest jednak łatwy, dlatego warto nawiązać współpracę z naszymi ekspertami finansowymi w Toruniu.

Wraz z rozwojem oferty, pojawiło się również wiele rodzajów faktoringu. Najpopularniejszymi formami faktoringu są m.in. faktoring pełny, faktoring mieszany i faktoring niepełny. W pierwszym przypadku przedsiębiorca sprzedający faktury nie ponosi odpowiedzialności za terminową wypłacalność jego kontrahentów. W przypadku niepełnego faktoringu, jeśli kontrahent firmy nie opłaci faktury, przedsiębiorca będzie musiał ją wykupić. Faktoring mieszany to natomiast forma współpracy z instytucją oferującą faktoring, które obejmuje elementy obu rozwiązań. Jeżeli chodzi o zasady współpracy na linii przedsiębiorca-klienci, to wyróżnia się przede wszystkim faktoring jawny i faktoring skryty. W pierwszym przypadku klienci firmy wiedzą, że korzystasz z faktoringu i opłacają fakturę bezpośrednio do firmy oferującej faktoring, natomiast w przypadku faktoringu skrytego, Twoi klienci nie wiedzą o tym, że korzystasz z faktoringu i płacą za wykonaną usługę lub kupione produkty na konto Twojej firmy.

Faktoring w Toruniu – wybór najlepszej oferty z ekspertami finansowymi

Z racji tego, że obecnie bardzo duża liczba różnych banków i firm oferuje faktoring, przedsiębiorcy mogą mieć problemy z wyborem najdogodniejszej oferty. Jeśli również jesteś w ich gronie, możesz skorzystać z bezpłatnej pomocy naszych ekspertów finansowych w Toruniu. Pomożemy Ci zdecydować, czy obecnie najlepszą opcją jest PEKAO factoring, czy może faktoring mBank? Przeanalizujemy z Tobą również oferty innych banków jak np. PKO i ING. Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami już dziś!

Sprawdź również oferty kredytów dla firm w Toruniu