Eksperci Finansowi w Toruniu
Eksperci Finansowi w Toruniu
12 listopada, 2020
Lokaty bankowe, czy to dobry sposób na lokowanie kapitału?
Lokaty bankowe, czy to dobry sposób na lokowanie kapitału?
12 listopada, 2020
Pokaż wszystko
Zarządzanie domowymi finansami

Zarządzanie domowymi finansami

Do wakacji zostało jeszcze kilka miesięcy, a to ostatni czas na poprawienie stanu swoich finansów przed urlopem i uniknięcie kredytu w banku. Uniwersalnej recepty na oszczędzanie pieniędzmi nie ma, ponieważ każdy z nas ma inne potrzeby i oczekiwania. Jest jednak kilka podstawowych zasad, które możesz w krótkim czasie wdrożyć w życie i stać się bardziej odpowiedzialnym klientem w sklepie. Odpowiedni dobór produktów finansowych oraz regularne odkładanie części swoich dochodów na koncie bankowym to zdaje się najlepszy sposób na uporządkowanie domowych finansów.

Musisz wiedzieć, że większość konto osobistych dostępnych w sieci jest darmowych. Niestety część banków nadal próbuje narzucić swoim klientom obciążające ich usługi w postaci dodatkowej karty płatniczej. Sięgnij po poradę doradcy finansowego lub sprawdź dostępne w sieci zestawienia tabelaryczne. Wybierz bank, który nie pobiera pieniędzy za transakcje bezgotówkowe, obsługę konta czy zlecenia stałe. Warto, abyś poszukał sprawdzonych ofert także na branżowych serwisach finansowych lub skorzystał z ogólnodostępnych porównywarek.

Zarządzanie domowymi finansami
Zarządzanie domowymi finansami

Nie trać pieniędzy na lokatach, staraj się wyszukiwać lokaty z jak najwyższym oprocentowaniem. Zanim zdeponujesz swoje pieniądze sprawdź prognozy analityków i zorientuj się na jaką ofertę możesz liczyć w rodzimym banku. Może się okazać, że dzięki zdobywanej przez lata lojalności otrzymasz znacznie lepszą ofertę niż nowy klient, a dzięki temu Twoje finanse osobiste będą pomnażały się w znacznie szybszym tempie. Wybierając lokaty szukają tych, które dostosują się do Twoich wymagań i nie zamrożą środków na wiele miesięcy w przypadku nagłego, życiowego zakrętu.

Panowanie nad kondycją domowych finansów to także notowanie miesięcznych wydatków. Dzięki temu możesz w prosty sposób oszacować swoje rzeczywiste dochody i określić grupy wydatków, na które przeznaczasz najwięcej pieniędzy. W ten sposób będziesz w stanie z wyprzedzeniem określać swoją kondycję finansową i wybierać tylko te produkty, które są Ci rzeczywiście potrzebne. Nie musisz korzystać z dedykowanych aplikacji do księgowania. Wystarczy regularnie prowadzony kalendarz lub zeszyt z notatkami.

1 Comments

  1. Anna Toruń pisze:

    Fajny art, zarządzenie osobistymi finansami to podstawa osiągnięcia sukcesu i zbudowania majątku