Kredyty dla firm Toruń – bezpłatne porównanie

Zastanawiasz się nad założeniem jednoosobowej działalności gospodarczej? A może prowadzisz już od jakiegoś czasu firmę? Niezależnie na jakim etapie jesteś, musisz w swoich planach uwzględnić strategię finansowania. Nieodłącznym elementem biznesu są koszty, które trzeba ponosić każdego miesiąc, takie jak: wynajem biura, wynagrodzenie pracowników, zakup materiałów, opłacenie rachunków czy zapłata składek ZUS. Żeby firma mogła się rozwijać potrzebne są również środki na inwestycje. Większość firm, zwłaszcza tych zaczynających swoją działalność, nie dysponuje jednak odpowiednim kapitałem.

Długo działające na rynku przedsiębiorstwa również mogą w pewnym momencie stracić swoją płynność finansową. Wpływ na to mogą mieć nierzetelni kontrahenci, którzy spóźniają się z zapłatą faktur albo kryzysy gospodarcze spowodowane różnymi wydarzeniami na świecie. Wielu właścicieli nie chce również angażować wszystkich swoich prywatnych środków i szukają innych źródeł finansowania. Jedną z możliwości są kredyty dla firm działających na terenie Torunia.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Niezależnymi Ekspertami Finansowymi, bezpłatnie porównamy oferty kredytów firmowych w Toruniu

Telefon: +48 533 88 78 78

Kredyty dla firm Toruń
Kredyty dla firm Toruń – dla kogo są kierowane?

Kredyt firmowy – wybierzemy najniższe RRSO!

Podstawowym wymogiem skorzystania z kredytu firmowego, jest prowadzenie działalności gospodarczej. Oznacza to, że osoba fizyczna, która jest zatrudniona na umowie o pracę, nie może zaciągnąć takiego zobowiązania. Samo posiadanie własnej firmy jednak nie wystarczy. Trzeba spełnić jeszcze wiele innych wymagań. Ważny jest okres od kiedy działamy na rynku. Banki niezbyt chętnie udzielają kredytów nowym firmom – większość z nich wymaga, żeby działalność była prowadzona co najmniej 12 miesięcy. Czy to oznacza, że firmy z mniejszym stażem nie dostaną kredytu firmowego?

Niekoniecznie. Niektóre instytucje oferują tak zwany kredyt na start, jednak kwoty na jakie można liczyć nie przekraczają z reguły 20-30 tysięcy złotych. Inną możliwością jest napisanie szczegółowego biznesplanu albo skorzystanie z pożyczki hipotecznej dla firm – wymaga to jednak posiadania odpowiedniego zabezpieczenia w postaci nieruchomości. Na takie rozwiązania mogą sobie pozwolić jednak nieliczni.

Żeby uzyskać kredyt firmowy w Toruniu trzeba uzyskiwać również dochód. Wielu przedsiębiorców chcąc uniknąć płacenia podatków nieustannie szukają kosztów, żeby „wyjść na zero”. Z punktu widzenia optymalizacji podatkowej jest to słuszne posunięcie, jednak problem pojawia się w momencie składania wniosku kredytowego. Bank uznaje wówczas, że taka firma nie posiada zdolności kredytowej i nie będzie miała z czego spłacać zobowiązania. Oprócz odpowiedniego dochodu nie można również posiadać zaległości w Urzędzie Skarbowym lub Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Kredyt firmowy w Toruniu – czy warto go zaciągnąć?

Zanim właściciel firmy zdecyduje się na zaciągnięcie kredytu firmowego, to musi wszystko dokładnie i szczegółowo przeanalizować. Nie opłaca się go brać w ciemno, bo może przynieść to więcej szkody, niż faktycznego pożytku. Przede wszystkim ważny jest cel – czy środki mają być przeznaczone na pokrycie bieżących kosztów, czy na inwestycje. Są różne formy finansowania, dlatego powinny być one dopasowane do określonej sytuacji. Przy kredytowaniu inwestycji trzeba policzyć ewentualne zyski, które osiągnie firma. Jeżeli będą wyższe od ewentualnych odsetek, to warto skorzystać z kredytu. Jeżeli jednak będzie odwrotnie, to cała operacja z finansowego punktu widzenia nie będzie miała większego sensu.

Skorzystanie z kredytu firmowego może często uratować przedsiębiorstwo. Może również je wpędzić je w poważne tarapaty. Warto więc skonsultować tę decyzję z Ekspertem Kredytowym oferującym swoje usługi w Toruniu. Powinni to zrobić zwłaszcza ci przedsiębiorcy, którzy dopiero zaczynają swoją działalność i nie mieli wcześniej do czynienia z kredytami. Doradca wprowadzi ich w świat finansów i bankowości i przedstawi wszystkie plusy i minusy związane z kredytowaniem. Omówi również poszczególne rodzaje kredytów i dopasuje je do konkretnej sytuacji.

Kredyt dla firmy w Toruniu
Kredyt dla firmy w Toruniu – która oferta jest najtańsza? Przekonaj się!

Kredyt dla firmy w Toruniu – negocjujemy warunki banków!

Przedsiębiorca musi dokonać kilku wyborów. Pierwszym z nich jest wybór odpowiedniego źródła finansowania. Czy ma to być tradycyjny kredyt firmowy z comiesięczną ratą, kredyt obrotowy a może kredyt inwestycyjny? Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady, jednak żeby je poznać, trzeba posiadać odpowiednią wiedzę finansową. Podobnie jest przy wyborze konkretnego banku. Poszczególne oferty kredytów dla firm bardzo się od siebie różnią. Przy analizie należy zwrócić uwagę na takie czynniki, jak: oprocentowanie, prowizja, ubezpieczenia czy produkty dodatkowe. Jak się jednak do tego zabrać?

Można osobiście chodzić od banku do banku i prosić o przedstawienie ofert. Po zebraniu kilkunastu opcji trzeba je dokładnie porównać. Na pierwszy rzut oka wydaje się to prostym zadaniem, jednak pierwszy problem pojawi się już na samym początku, kiedy przedsiębiorca będzie musiał poświęcić swój cenny czas na wizyty w bankowych oddziałach. W każdym z nich będzie musiał odpowiadać na te same pytania i w każdym z nich usłyszy, że to tam właśnie powinien skorzystać z kredytu.

Jest jednak jeszcze jedna opcja. Można skorzystać z usług, którą oferuje Doradca Finansowy w Toruniu. Dzięki temu w jednym miejscu, u jednej osoby, będzie można porównać kilkanaście ofert z różnych instytucji bankowych. Co najważniejsze klient nic za to nie zapłaci, bo usługa ta jest całkowicie bezpłatna. Klient więc niczym nie ryzykuje, bo każde spotkanie z doradcą jest niezobowiązujące. Można więc przyjść do niego w celach czysto informacyjnych albo żeby wyliczyć zdolność kredytową.

Doradcy Finansowi w Toruniu – dlaczego warto nam zaufać?

Każdy z Doradców Finansowych z Torunia jest niezależny. Oznacza to, że nie jesteśmy związani z żadną instytucją finansową. Nikt nam nie narzuca odgórnie, jakie propozycje mamy przedstawiać swoim klientom. W swojej pracy kierujemy się tylko i wyłącznie ich dobrem. Zależy nam na długofalowej współpracy, dlatego nie możemy sobie pozwolić na utratę zaufania. Do każdego klienta podchodzimy w indywidualny sposób. Nie ma jednej uniwersalnej oferty, która byłaby odpowiednia dla wszystkich firm. Dlatego ważne jest przeprowadzenie szczegółowej analizy wielu danych. W tym celu na początku współpracy będziemy musieli zadać każdemu przedsiębiorcy wielu pytań, które pozwolą nam rozeznać się w sytuacji finansowej.

Działamy w sposób kompleksowy, więc klient jest w stanie załatwić u nas wszystko od A do Z. Tak jak wspomnieliśmy na samym początku pozyskujemy niezbędne informacje, na podstawie których jesteśmy w stanie dopasować ofertę. Przedstawiamy swoim klientom kilka rozwiązań i omawiamy ich plusy oraz minusy. Po wyborze najbardziej satysfakcjonującej oferty przystępujemy do załatwiania wszelkich niezbędnych formalności. Przygotowujemy wnioski kredytowe wraz z odpowiednimi załącznikami i pomagamy w ich wypełnieniu. Klienci mogą liczyć na nasze wsparcie również przy kompletowaniu dokumentów. Następnie przekazujemy je do banku, gdzie nadzorujemy cały proces kredytowy.

Wszyscy nasi Doradcy Kredytowi posiadają niezbędne wykształcenie oraz doświadczenie. Wielu z nich pracowało wcześniej w bankach, więc doskonale znają ich procedury. Dzięki temu wiele spraw może być załatwionych dużo szybciej, co w przypadku niektórych firm może mieć szczególne znaczenie. Nasi doradcy nie zajmują się tylko kredytami firmowymi. Mogą pomóc również w innych sprawach związanych z finansami, np. przy kredycie hipotecznym albo przy konsolidacji dotychczasowych zobowiązań. Tym bardziej warto skorzystać z ich usług.

Kredyt inwestycyjny w Toruniu – rozwiń z nami swoją firmę!

Kredyt inwestycyjny można przeznaczyć na powiększenie majątku trwałego. Dzięki niemu kredytobiorca zyskuje szansę na szybką rozbudowę firmowych nieruchomości, lub zakup urządzeń przemysłowych. Do otrzymania pieniędzy z banku wiedzie jednak długa i wyboista droga. Znalezienie taniego kredytu inwestycyjnego dla firmy nie jest w dzisiejszych czasach łatwe. Choć na rynku jest sporo kuszących ofert, wiele z nich mogłoby nadmiernie obciążyć Twoje finanse. Nawet niewielka różnica oprocentowania potrafi wygenerować kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy złotych straty. Aby uniknąć takiej sytuacji, polecamy zasięgnąć porady wykwalifikowanego eksperta finansowego, który od lat pracuje z przedsiębiorcami. Nasz pośrednik finansowy z Torunia posiada nowoczesne narzędzia do porównania kredytów i może przeprowadzić dla Ciebie niezbędne symulacje. Z kalkulatora kredytowego dowiesz się, jaka będzie wysokość rat i ile odsetek finalnie zapłacisz. Spłata zobowiązania przestanie być zagrożona.

Sprawdź również oferty faktoringu dla firm w Toruniu