Doradztwo finansowe dla prywatnych osób w Toruniu
Pośrednictwo finansowe dla prywatnych osób w Toruniu
20 marca, 2021
Jaki bank w Toruniu wybrać? Sprawdź lub zadzwoń!
Banki Toruń – które najlepsze? Gdzie najtańszy kredyt w 2024?
10 maja, 2024
Pokaż wszystko
Kredyt na motocykl

Jaki kredyt na motocykl?

Kredyt na motocykl, quada lub skuter? Jakie rozwiazania przygotowały banki w Polsce dla osób poszukujących kredytów na zakup jednośladów lub pojazdów “w teren”. Czy w bankach dostępne są np. kredyty motocyklowe? Sprawdźmy, jakie są możliwości i na jaki rodzaj kredytu warto się zdecydować, gdy celem finansowania jest pojazd inny niż samochód.

Kredyt na motocykl, quada, skuter

Osoby rozważające zakup motocykla, skutera lub quada mogą stanąć przed pytaniem, jaki rodzaj kredytu wybrać i czy banki w ogóle będą chciały udzielić takiego finansowania. Na szczęście nowoczesna bankowość i rynek kredytów posunięte są już tak daleko, że nie ma żadnych problemów, aby zaciągnąć kredyt praktycznie na dowolny cel. Spotykamy się już bowiem z takimi rozwiązaniami jak kredyt medyczny, który pozwoli sfinansować nawet operacje plastyczne czy kredyt na studia, który ma zagwarantować możliwość opłacenia dowolnego kierunku.

W dzisiejszych czasach kredyt na motor nie jest żadnym wyzwaniem. Ekspert kredytowy Toruń.

Nie istnieje zatem żadna przeszkoda, która uniemożliwiłaby wzięcie kredytu na motor, a tych – jak zaraz się przekonasz – mamy do wyboru dwa. Kredyt samochodowy oraz kredyt konsumpcyjny.

Kredyt samochodowy na motocykl

Pierwszym rodzajem kredytu, który z powodzeniem można zaciągnąć na zakup motocykla, jest klasyczny i dobrze wszystkim znany kredyt samochodowy. Jego nazwa jest nieco myląca, jednak trzeba zauważyć, że do niedawna przedmiotem kredytowania były praktycznie wyłącznie samochody. Banki udzielały kredytów samochodowych na długo przed pojawieniem się tak dużego zainteresowania motocyklami, a o quadach czy skuterach mało się w ogóle jeszcze mówiło. Nie można się zatem dziwić, że oferty zostały nieco zmodyfikowane, a pozostała jedynie nazwa produktu.

Kredyt samochodowy można wykorzystać do sfinansowania m.in. samochodów osobowych, samochodów dostawczych, samochodów ciężarowych, motocykli, quadów, skuterów i motorowerów, kempingów i przyczep, a nawet łodzi motorowej. Można przyjąć, że banki udzielą kredytu samochodowego na każdy pojazd, który posiada dowód rejestracyjny. To, czy instytucja będzie zainteresowana finansowaniem, zależy jednak wyłącznie od jej polityki kredytowej. W przypadku motocykla z odmową spotkać można się z np. z uwagi na to, że wiek maszyny przekracza 8 lat lub stan techniczny motocykla jest zwyczajnie “niezadowalający”.

WAŻNE! Polityka kredytowa banków różni się w zależności od instytucji, co trzeba brać pod uwagę jeszcze na etapie poszukiwania motocykla. To, że jeden bank odmówi udzielenia kredytu, nie oznacza, że nie będzie on dostępny w innym banku. Poszukując kredytu na motor najlepiej uprzednio porównać oferty banków w jednym miejscu, co zrobić może za nas niezależny ekspert kredytowy.

Zalety i wady kredytu samochodowego na motor

Największą zaletą kredytu samochodowego na motocykl jest to, że banki są w stanie udzielić pożyczki na naprawdę wysokie kwoty, a oprocentowanie kredytu będzie znacznie niższe niż w przypadku kredytu gotówkowego. Naszym klientom pomagaliśmy już uzyskać finansowanie na maszyny o wartości nawet 250 tysięcy złotych, a nie jest jeszcze górna granica kredytu na motocykl, jaki można otrzymać. Kolejną zaletą jest długi okres spłaty, sięgający nierzadko nawet 8 czy 10 lat oraz prosta procedura i niewielka ilość wymaganych dokumentów.

Do wad kredytu samochodowego na motor można zaliczyć konieczność ustanowienia zabezpieczenia na finansowej maszynie. Może to być przewłaszczenie na zabezpieczenie lub zastaw rejestrowy. Konieczna będzie także polisa AC, której składki obciążą kredytobiorcę. Aby otrzymać kredyt samochodowy na motocykl konieczne będzie przedłożenie we wniosku kredytowym kserokopii dowodu rejestracyjnego motocykla, quada lub skutera, a także umowy kupna-sprzedaży lub faktury do sprzedawcy.

high-endrolex.com

Kredyt samochodowy na motor – bezpłatne porównanie kredytów na 2022 rok. Sprawdź sam lub poproś o pomoc doświadczonego eksperta kredytowego.

Kredyt gotówkowy na motor

Innym rodzajem kredytu na motor, który można rozważyć, jest kredyt konsumpcyjny, szerzej znany jako kredyt gotówkowy. W jego przypadku banku nie interesuje, na co zostaną przeznaczone środki. To sprawia, że kredyt gotówkowy można wykorzystać także na zakup motocykla. Pamiętajmy jednak o tym, że kredyty gotówkowe należą do najdroższych, z jakimi mamy do czynienia w bankach, a różnica w kosztach może wynosić nawet 100 procent. Wynika z to przede wszystkim z braku zabezpieczeń (może prócz ewentualnych polis dodatkowych), a to wpływa zaś na zwiększone ryzyko banku, które ma zostać zrekompensowane wyższym oprocentowaniem, marżą i prowizją.

Największą zaletą kredytu gotówkowego na motocykl jest łatwość i szybkość pozyskania. Nierzadko wystarczy kilka godzin, aby środki pojawiły się na rachunku. Ale uwaga! To może być niezwykle zgubne, ponieważ “łatwo dostępne” oferty banków, bardzo często opatrzone są znacznie wyższymi kosztami od tych, do których dostęp może mieć niezależny ekspert kredytowy. Nie warto zatem wybierać pierwszej z brzegu oferty kredytu gotówkowego na motocykl.

Jaki kredyt na motor wybrać?

Na to pytanie w dużej mierze warto odpowiedzieć samodzielnie. Jeśli zależy Ci na kredycie na wysoką kwotę, np. na zakup maszyny o wartości 200 tys. zł, kredyt samochodowy na motocykl będzie znacznie lepszym wyjściem, niż zaciąganie kredytu gotówkowego. Pamiętaj także, że kredyt na cele konsumpcyjne ma pewne ograniczenia kwotowe, co może skutkować odmową udzielenia tak wysokiego finansowania. Kredyty gotówkowe świetnie sprawdzają się przy motocyklach starszych lub o niższej wartości niż te prosto z salonu.

Zdjęcia: Ross Helen via Canva.

Komentarze są wyłączone.